به گزارش 73 فزقه به نقل از  رهیافتگان: شیخ علی الکورانی، از روحانیون سرشناس لبنانی روز گذشته گفت که خشم شیخ یوسف القرضاوی از شیعیان که به‌ تازگی افزایش یافته، ناشی از شیعه‌شدن عبدالرحمن، فرزند اوست که به وی به عنوان مفتی اهل‌سنت ضربه‌ای روحی وارد کرده است.

شیخ علی الکورانی، که مقیم شهر مقدس قم است در گفت‌وگویی با شبکه ماهواره‌ای “اهل البیت(علیهم السلام)” اعلام کرد: آقای عبدالرحمن القرضاوی، پسر شیخ یوسف القرضاوی (مفتی اهل سنت) به مذهب تشیع گرویده و عصبانیت قرضاوی از شیعیان طی چند مدت اخیر نیز ناشی از همین مسأله است و اینجانب از این بابت اطمینان دارم.

عبدالرحمن یوسف

عبدالرحمن یوسف ( القرضاوی)

 

الکورانی در پی اعلام این خبر از شبکه جهانی “اهل البیت(علیهم السلام)” و تماس‌های متعدد شیعیان و اهل سنت از کشورهای مختلف با وی، در پایگاه اطلاع‌رسانی “الغدیر” و شبکه تلویزیونی “الانوار” نیز حضور یافت و در پاسخ به پرسش‌های مخاطبان این رسانه‌ها نیز بر اطمینان خود از تشیع پسر قرضاوی تأکید کرد.

در همین راستا روزنامه لبنانی “البلد” نیز هفته گذشته فاش کرده بود، علت خشم اخیر شیخ یوسف القرضاوی از مذهب تشیع، شیعه‌شدن یکی از نزدیکان اوست.

این روزنامه به رابطه خویشاوندی وی اشاره‌ای نکرد اما شیخ “ماهر حمود” امام جماعت مسجد “القدس” و از علمای سرشناس اهل سنت لبنان نیز در پی انتشار این خبر، صحت آن را تأیید کرد.

گفتنی است در پی اعلام این خبر پایگاه اطلاع‌رسانی “عبدالرحمن یوسف” از روز گذشته غیر فعال شده است.

شایان ذکر است عبدالرحمن یوسف از سرشناس‌ترین شاعران جهان عرب است و تاکنون نخواسته با نام خانوادگی “القرضاوی” شناخته شود و از انتشار نام خانوادگی و تصاویر پدرش در پایگاهش خودداری کرده است.

منبع:رهیافتگان